Witamy!
Dzień Dobry,
Z dumą informujemy, iż pozostajemy do Państwa dyspozycji, wszelkie informacje o naszych usługach, ich zakresie i charakterystyce oraz o nas samych znajdziecie Państwo na niniejszej stronie.
Zapraszamy do lektury.
Dzień Dobry,
Z dumą informujemy, iż pozostajemy do Państwa dyspozycji, wszelkie informacje o naszych usługach, ich zakresie i charakterystyce oraz o nas samych znajdziecie Państwo na niniejszej stronie.
Zapraszamy do lektury.
W poprzednich wpisach opisywaliśmy czym jest spadek oraz kiedy następuje otwarcie spadku. Dzisiaj należałoby się pochylić nad kwestią odrzucenia spadku. Długi spadkowe Spadek niestety można odziedziczyć również z długami. Mówi o tym wprost art.922 § 1 kc, albowiem do spadku wchodzą nie tylko prawa majątkowe zmarłego ale również i jego obowiązki m.in.długi. Odrzucenie spadku Nim…
Skończył się czas zdalnych rozpraw w postępowaniu rozwodowym. Czas pandemii i okres po nim następujący był pewnego rodzaju nowością dla funkcjonowania Sądownictwa w Polsce i tego w jaki sposób prowadzone były rozprawy. Wprowadzone rozwiązania umożliwiajcie zdalne uczestnictwo w rozprawie były pewnego rodzaju błogosławieństwem dla stron, sądów i pełnomocników. Rozprawy takie bowiem odbywały się w większości…
Podstawowe pytanie, „czy na dzień dzisiejszy za jazdę pod wpływem alkoholu Sąd „zabierze” mi samochód”. Zasadnicza odpowiedź na to jest dość skomplikowana a zarazem bardzo niepewna i zależy od dwóch czynników. 1) jeśli czytasz ten wpis przed dniem 14.03.2024 r to odpowiedź brzmi – nie, jeśli natomiast czytasz ten wpis to odpowiedź brzmi tak ale to…
Zgodnie z art. 138 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego „W razie zmiany stosunków można żądać zmiany orzeczenia lub umowy dotyczącej obowiązku alimentacyjnego”.Najważniejszym elementem jest tutaj zmiana stosunków łączących uprawnionego do alimentów i zobowiązanego. Obecnie rosnąca inflacja a co za tym idzie wzrastające ceny dóbr konsumpcyjnych ma wyraźne przełożenie na miesięczne koszty utrzymania tak uprawnionego jak i…
Kategorie testamentów Szczególnych: W ostatnim wpisie omawialiśmy czym jest testament, jak go sporządzić oraz jak odwołać. Dzisiaj natomiast zajmiemy się rodzajami testamentów szczególnych. Polski system prawa cywilnego wyróżnia trzy rodzaje testamentów szczególnych, a więc ostatniej woli na wypadek śmierci. Testamenty te dzielimy na:a) testament ustnyb) testament podróżnyc) testament wojskowy Utrata mocy testamentu szczególnego Testamenty szczególne…
Czy nagrywanie rozmów telefonicznych jest prawnie dopuszczalne bez zgody drugiej osoby, czy możemy nagrywać rozmowy telefoniczne bez informowania o tym rozmówcy? Standardowo jak to bywa w naszym systemie prawnym odpowiedzią na to pytanie jest najczęściej używane przez prawników słowo i jest nim- „ to zależy”. Zasadniczo odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, nagrywanie jest…